Yaya Korkuluk Sistemleri


Yayaların ve karayolunda seyreden araçların güvenliği için köprü ve yaya yolu alanlarında uygulanan sanayi ürünleridir.

Yaya korkulukları ve köprü korkulukları genelde üst geçitler, köprüler alışveriş merkezleri, apartmanlarda yayaların ve araçların istemsiz yoldan çıkmasını ve düşmesini engelleyerek emniyetinin sağlanması amacıyla yapılmaktadır. Değişik tip ve ebatlarda paslanmaz, galvanizli veya boyalı olarak farklı malzemeler ve üretim teknikleri kullanılarak uygulamalar yapılabilmektedir.

Boyalı Çelik Köprü Korkulukları

Boyalı çelik yaya korkulukları sade olarak çelik boru veya lazer kesim lamalı ve motifli olarak üretilebilir. Elektro statik toz boya veya bilinenen adıyla fırın boyalı korkuluklarda renk tercihi paslanmaz çelik veya sıcak daldırma galvanizli korkuluklara göre çok geniştir.

Galvanize Çelik Köprü Korkulukları

Korkuluk yapımında kullanılan çeliğin sıcak daldırma galvaniz kaplama ile kullanım ömrü arttırılır. Daldırma galvaniz korkuluklar köprü korkuluğu, otopark korkuluğu, otoyol kenarı korkulukları gibi dış mekan korkulukları olarak tercih edillir.

Paslanmaz Çelik Yaya Korkulukları

Paslanmaz çelik yaya korkulukları çok sade paslanmaz boru boru uygulamalarından lazer kesim lamalı ve motifli, camlı, halat gerdirmeli çok prestijli uygulamalara geniş bir çeşit yelpazesine sahiptir.